KONDICIONIERI, BALZAMI, ŠAMPŪNI MATIEM. KO AR KO LIETOT?

Matu kopšanas līdzekļu (sākot no šampūniem līdz maskām) ir diezgan daudz, bet mūsdienās pēc šampūna lietotie līdzekļi matu barošanai reizēm tiek jaukti. Ne visas zina, ar ko atšķiras balzams no kondicioniera un kādēļ jālieto maskas matiem.  
plauku sampunas
Ja joprojām lietojat tikai šampūnu matu mazgāšanai un pēc tam tos nelutināt ar citu līdzekli, visdrīzāk nezināt, ka šampūns patiesībā ir paredzēts nevis matiem, bet Jūsu galvas ādai. Tas tīra nevis matus, bet ādu, tādēļ ir jāzina, ka šampūns pienācīgi jāiemasē ādā.

Savukārt kondicionieri, balzami, emulsijas matiem ir paredzēti pašam matam. Tie ir barošanas un atsvaidzināšanas līdzekļi, kas nodrošina matus ar nepieciešamajām vielām. Lai arī šie līdzekļi pilda līdzīgas funkcijas, tiem ir atšķirības.
1.padoms. Balzams ir tas līdzeklis, kas jāizvēlas kopā ar šampūnu. Ne velti dažādas līnijas izgatavo šampūnu un balzamu pārus, tādējādi atvieglojot Jums matu kopšanu. Galvenais balzama uzdevums – barot un atsvaidzināt matus. Turklāt balzami palīdz vieglāk izķemmēt matus, tie kļūst paklausīgāki dažādu frizūru veidošanai. Balzams pārklāj matu un aizsargā no fēna, taisnotāja un ķīmiskajiem veidošanas līdzekļiem.
Svarīgi: balzamu klāj tīros, izmazgātos matos un atstāj uz 5 minūtēm. Tad balzams ir jānomazgā zem tekoša ūdens, neatstājot pārpalikumus matos.

Kondicionieris no balzama atšķiras ar to, ka tas mitrina un baro matus, neļaujot tiem pārāk ātri kļūst sausiem un ievainojamiem.

2.padoms. Kondicionieriem ir līdzīga funkcija kā balzamiem. Tie paredzēti matu aizsardzībai un veselības atjaunošanai, ja tie bija bojāti. Kondicionieris no balzama atšķiras ar to, ka tas mitrina un baro matus, neļaujot matiem pārāk ātri kļūt sausiem un ievainojamiem. Pateicoties kondicionierim, mati kļūst veselīgāki un maigāki.
Svarīgi: atšķirībā no balzama kondicionieri klāj, sākot no matu galiņiem, nevis otrādi.
3.padoms. Maskas matiem speciālisti bieži salīdzina ar nelielām SPA procedūrām Jūsu matiem. Tas ir matu barošanas līdzeklis, kas palīdz atgūt struktūru, mirdzumu un krāsu. Galvenā masku priekšrocība – to sastāvs veicina matu augšanu, tādēļ tas ir vērtīgs matu kopšanas līdzeklis.
Svarīgi: maskas nav paredzētas matu kopšanai ikdienā. Tās jāliek 2-3 reizes nedēļā un jātur matos 10-20 minūtes, tad jānoskalo.

NODERĪGI ZINĀT

Dažreiz meitenes vilina līdzekļi, kuros kondicionieri vai balzami tiek pārdoti kopā ar šampūnu. Populārie līdzekļi „divi vienā” patiesībā nav tik efektīvi kā atsevišķi lietojamie produkti, tādēļ skaistumkopšanas meistari iesaka uzticēties šādiem līdzekļiem tikai atsevišķos gadījumos, piemēram, ceļojuma laikā vai ciemojoties.

rekomenduojame juostele - latviska