VAI PRETBLAUGZNU ŠAMPŪNS PALĪDZĒS?

Vai arī Jūs uzskatāt, ka speciālais šampūns ir pirmā palīdzība pret blaugznām? Blaugznas var rasties visdažādāko iemeslu dēļ, piemēram, stresa, klimata, neveselīga uztura, noguruma, pat kosmētikas līdzekļu lietošanas rezultātā. Tādēļ pēc pirmo blaugznu parādīšanās vispirms pienācīgi jānovērtē situācija, lai zinātu, vai jāizmanto speciālais šampūns, vai arī jāmaina dzīvesveids.

sampunas nuo pleiskanu

Kas ir kas?
Bieži vien meitenes apjūk ieraugot, ka matos ir parādījušās blaugznas. Dažreiz tas saistāms ar kaunu vai sliktu higiēnu, bet tā patiešām nav, un, ja Jūs to zināt, tad to zina arī Jūsu paziņas. Vai jāķeras pie pretblaugznu šampūna, Jums var atbildēt speciālists vai arī Jūs pati. Tikai jānovērtē, kādas blaugznas ir radušās.

Ja ir atsevišķas, birstošas un sausas blaugznas, visdrīzāk tā nav slimība vai ādas problēma, bet Jūsu ādas reakcija uz konkrētu kosmētiku.

Ja ir atsevišķas, birstošas un sausas blaugznas, visdrīzāk tā nav slimība vai ādas problēma, bet Jūsu ādas reakcija uz konkrētu kosmētiku.
Taču, ja pamanāt, ka blaugznas ir taukainas, grūti atdalāmas viena no otras un ieķērušās matos, tad gan ir jāaizdomājas un jāvēršas pie dermatologa pēc padoma.
Kā reaģēt?
Dažādiem blaugznu tipiem ir dažādi ārstēšanas veidi, un ne vienmēr tas ir šampūns. Ja blaugznas ir ādas slimības iemesls, padomus un ārstēšanas variantus Jums izstāstīs ārsts. Toties, ja blaugznas ir tikai reakcija uz citiem līdzekļiem, ārstēšana var ilgt tikai dažas dienas. Vispirms mēģiniet nomainīt šampūnu un vērojiet, vai pēc dažām mazgāšanas reizēm blaugznas pazudīs. Ja nē, nomainiet balzamu. Parasti pēc šiem eksperimentiem blaugznas pazūd un no jauna vairs neparādās.
Sausas blaugznas kā reakcija uz kosmētiku var rasties, ja:
o pārāk ilgi lietojat vienu šampūnu,
o pārāk bieži maināt šampūnu,
o jaunais šampūns nav piemērots Jūsu matu un ādas tipam,
o lietotie līdzekļi nav kvalitatīvi,
o esat alerģiska pret dažām līdzekļu sastāvdaļām.
Ja speciālists iesaka lietot pretblaugznu šampūnu vai uzskatāt, ka tas ir pēdējais glābiņš, atcerieties, ka šis līdzeklis jālieto saskaņā ar stingriem noteikumiem. Pirmajās reizēs šampūnu lietojiet 2-3 nedēļā. Tas nozīmē, ka galvu varat mazgāt arī biežāk, bet šampūnu nedrīkst izmantot katrā mazgāšanas reizē. Kad redzēsiet, ka situācija uzlabojas, ar speciālo šampūnu mazgājiet retāk un visbeidzot pilnībā pārtrauciet lietošanu, lai mati nepierastu un atkal nesāktu rasties blaugznas.

rekomenduojame juostele - latviska