5 PAMĀCĪBAS, LAI MATU KOPŠANA BŪTU PAREIZA

Matu kopšana ir ne tikai matu ķemmēšana, bet arī ikdienas procedūras, piemēroti līdzekļi un citi sīkumi, par kuriem reizēm pārāk maz domājam. Speciālisti dalās ar ilggadējo pieredzi un norāda piecas populārākās meiteņu pieļautās kļūdas matu kopšanā un lutināšanā. 

 

plauku prieziura

 

Vislabāk katru dienu mainīt frizūru un spraužu vietas, rupjā veidā nesaņemt matus ar gumiju, lai tie nesāktu lūzt.

1. Spraudes matiem. Domājat, ka spraudes matos ir tikai nenozīmīgs akcents vai palīglīdzeklis, lai paslēptu izpūrušās šķipsnas? Patiesībā gan spraudes, gan sprādzes, gumijas vai lentes un lociņi var ievainot matu, tādēļ tie jālieto uzmanīgi. Vislabāk katru dienu mainīt frizūru un spraužu vietas, rupjā veidā nesaņemt matus ar gumiju, lai tie nesāktu lūzt.
Profesionāļa padoms: pirms matu spraužu spraušanas uzpūtiet laku. Tādējādi izveidosiet nelielu aizsardzību, kā arī rota neslīdēs ārā no matiem.
2. Piemērota krāsa. Droši vien daudzas sievietes agrāk vai vēlāk sāk paspilgtināt savu matu krāsu, bet dažreiz nolemj to pilnībā mainīt. Jāuzsver, ka krāsa ir jāizvēlas ļoti atbildīgi. Noteikums ir vienkāršs: krāsa jāpieskaņo uzacu krāsai, lai mati izskatītos dabiski un stilīgi. Ja Jūsu uzacis ir ļoti tumšas, gaišas krāsas izvēle var būt kļūda.
Profesionāļa padoms: uzmanīgi izvēlieties gaišus matu toņus, lai neradītu nogurušas sievietes tēlu, jo āda uz gaišo matu fona var izskatīties bāla un novecojusi.
3. Lielais līdzekļu klāsts. Liels līdzekļu daudzums neliecina, ka matu kopšana ir pareiza. Cik šampūna izmantojat matu mazgāšanas laikā? Pārāk liels šampūna daudzums matus var apgrūtināt. Tie pieradīs pie līdzekļa un sāks ātrāk taukoties. Šampūnu ieteicams dozēt un nekādā gadījumā nelikt matos veselu sauju līdzekļa.
Profesionāļa padoms: dažreiz ir noderīgi izvēlēties ikdienā lietojamu šampūnu, kas satur mazāk detergentu un nodrošina matiem aizsardzību.
4. Pārāk bieža mazgāšana. Vai pamanījāt – jo biežāk mazgājat matus, jo ātrāk tie taukojas? Lai arī kāda tipa mati Jums būtu, tie jāmazgā trīs vai četras reizes nedēļā. Biežāka mazgāšana tos var pieradināt taukoties vēl ātrāk, pastāvīgi jutīsiet diskomfortu un niezēšanu.
Profesionāļa padoms: ja esat pieradusi mazgāt matus katru dienu, katru otro dienu tos tikai izskalojiet ar siltu ūdeni. Noskalosiet putekļus un netīrumus, bet ar laiku mati pieradīs un taukosies retāk.
5. Atkarība no fēna. Daudzas meitenes un sievietes uzreiz pēc matu mazgāšanas tos fēno. Tas nav pats labākais ieradums un neatbilst labai matu kopšanai. Karstais gaiss dedzina un padara matu sausāku, tas kļūst jutīgāks un ātrāk lūst. Būtu jānogaida, kamēr apmēram 75 proc. matu kļūs sausi, un tikai tad jāfēno. Protams, vislabāk ir tad, ja mati izžūst dabiskā veidā, jo tie ir paklausīgāki un izskatās kārtīgāki.
Profesionāļa padoms: ja matiem nav iespējas izžūt dabiskā veidā, pirms žāvēšanas ar fēnu uzsmidziniet tiem speciālu aizsarglaku.

rekomenduojame juostele - latviska