SUKAS UN PAREIZA MATU ĶEMMĒŠANA

Tām, kas uzskata, ka matu sukām nav nekādas nozīmes matu ķemmēšanas procesā un to veselībai, vēlamies paziņot, ka ir pienācis laiks atjaunot zināšanu bagāžu. Šodien apspriedīsim ikdienas matu kopšanas darbu – ķemmēšanu. Izrādās no pavisam vienkāršas darbības ir daudz kas atkarīgs.

nepaklusnusplaukai-2var

Ķemmēšana – matu kopšanas daļa. Reizēm sievietes ķemmēšanai velta pārāk maz uzmanības un domā, ka, no rīta saķemmējot matus astē vai bizē, ir pietiekama kopšana, bet īstenībā ķemmēšanai ir nepieciešams ne tikai ievērojami vairāk laika, bet arī uzmanības un zināšanu.
o    Piemēroti līdzekļi. Pirmkārt, lai ķemmēšana būtu pareiza un neradītu matiem stresu, izvēlieties atbilstošu suku vai ķemmi. Bieži rodas jautājums, ko labāk izvēlēties. Speciālisti atbild ļoti vienkārši: īsiem matiem labāk lietot ķemmi, bet gariem – suku. Tāpat neaizmirstiet – jo mati biezāki, jo platāka suka jāizvēlas.
Veikalos sukas ar dažādību var pārsteigt, tāpēc pirms šīs preces iegādes konsultējieties ar speciālistiem. Īpaši ieteicams izvēlēties dabiskas sukas ar koka sariņiem. Tāpat populāras ir „Tangle Teezer” sukas, kas nesen iekaroja savu vietu tirgū. Tās palīdzēs izķemmēt savēlušos matus, bet savainotai galvas ādai būs piemērotas magnētiskās sukas, kas palīdz pārvarēt iekaisuma procesus.

Jo mati tiek biežāk ķemmēti, jo aktīvāk tie aug, tauku slānis sadalās visu matu garumā, palīdzot tiem nekļūt sausiem.

o    Ar vienu reizi nepietiek. Ja domājat, ka matu ķemmēšana ir tikai pārvilkšana ar ķemmi no rīta, tad maldāties. Lai mati būtu veseli un labi augtu, tie jāķemmē vismaz 2 reizes dienā. Tāpat ieteicams matus izķemmēt pirms mazgāšanas. Frizieri un stilisti joko, ka matiem būtu labi, ja tos ķemmētu kaut vai 100 reizes – jo biežāk mati tiek ķemmēti, jo aktīvāk tie aug, tauku slānis sadalās visu matu garumā, palīdzot tiem nekļūt sausiem.
o     Atbilstošas kustības. Reizēm, mēģinot izķemmēt savēlušos matus, meitenes līdz sāpēm ar spēku plēš matu galus. Pareizāk būtu ķemmēt ne tikai savēlušos galus, bet arī visus matus ar attiecīgām kustībām. Mats jāķemmē no galiem līdz saknēm. Vispirms parūpējieties par savēlušajiem galiem un pamazām virzieties līdz galvvidum.
o    Pienācīga kopšana. Nekāds līdzeklis matiem nepalīdzēs, ja tos nekopsiet, tādēļ atcerieties, ka ķemmes un sukas kalpos ilgāk, ja tās regulāri skalosiet ūdens un ziepju vai arī vājas konsistences amonjaka šķīdumā.
o    Ne tikai ķemmēt. Ja Jūsu matiem ir tendence kļūst sausiem un lūzt, pirms miega vienmēr tos izķemmējiet, bet uz nakti varat sapīt vieglas bizes. Tas pasargās matus no šķelšanās un izžūšanas. Turklāt, ja pastāv iespēja, parūpējieties par atlasa vai zīda spilvendrānu – tā ir labākā dāvana matiem nakts laikā.

rekomenduojame juostele - latviska